Henychová

PODPORUJEME

JANA HENYCHOVÁ

mushing

Narodila se v Jablonci nad Nisou a žije na Horním Maxově v Jizerských horách. Jana Henychová je musherka, závodnice se psím spřežením, která jako jediná z Čech absolvovala 3 nejtěžší evropské longové závody: Finnmarkslopet 1000 a 500km, Femundlopet 600km. Tyto závody se podařilo dokončit jen dalším čtyřem evropským závodníkům, závodícím se psy sibiřské husky.

Když Jana dokončila Finnmarkslopet, norský nonstop závod na 1000 km, stala se tak i první ženou - cizinkou v historii tohoto závodu (od roku 1981), která ho v roce 2009 dokončila za 8dní a 16 hodin.

Její koníček se v průběhu let stal i její profesí a starost o 31 psů je její každodenní náplní, stejně tak i závody psích spřežení, práce pro její HUSKY ŠKOLU, přednášky, psaní článků, fotografování. O Janě a jejích psech naleznete množství článků v nejrůznějších časopisech a dokonce Česká televize natočila o ní televizní dokument „GO!“ (2011), který naleznete v archivu ČT.

Janiným snem je zúčastnit se na Aljašce nejdelšího závodu psích spřežení legendárního Iditarodu, dlouhého 1600km.

Další sportovci

Henychová Jaroslava Satoranská Henychová Tomáš Jedno Henychová Michal Šnajdr Henychová Ondřej Tunka Henychová Jaromír Jágr Henychová Stanislav Maier
Načítám...