Montane navrhuje ve spolupráci s BMC a inspiruje se lezením ve skalách
Blog

Montane navrhuje ve spolupráci s BMC a inspiruje se lezením ve skalách

3. března 2020

Značka Montane je již od roku 2018 doporučovanou značkou Britské horolezecké asociace – BMC (British Mountaineering Council).

Hlavní náplní BMC je podobně jako u ČHS ( Český horolezecký svaz ) podpora horolezectví ve všech jeho formách a disciplínách a vytváření podmínek pro to, aby se tento sport mohl rozvíjet na rekreační i špičkové úrovni.


Kolekce MONTANE X BMC

BMC ve spolupráci se značkou Montane představuje kolekci oblečení, která je určena pro horolezce všech lezeckých úrovní. 

Značka Montane se stala synonymem pro lehké a prodyšné oblečení nejen pro outdoorové sporty a má více než 25 let zkušeností s výrobou ultralehkého, odolného, technického oblečení pro horolezce, alpinisty, polárníky, expediční cestovatele a sportovce pohybující se v horském prostředí, což jde v souladu s filosofií BMC, které klade důraz na pozitivní vztah k přírodě samé.

Tato kolekce oblečení MONTANE X BMC byla navržena právě na oslavu 75. výročí založení BMC ve Velké Británii. Spojuje tak základní principy obou společností do bohatého výběru oblečení, vybavení a doplňků, které motivují ke skalnímu lezení. Je inspirována lezci, se kterými sdílí stejnou úctu k přírodě, jejich volný styl života a touhu trávit čas ve skalách.


    “Jako doporučovaná značka oblečení Britskou horolezeckou asociací, jsme velice rádi, že oblečení Montante je součástí lezecké výzvy, že pomůže lidem dosáhnout jejich snu, vést novou trasu nebo vylézt danou skálu.”

Lottie Watson, produktový designer (Montane Product Director)

Zásady spolupráce přesahují i do širších rozměrů, než jsou technické a prodejní aspekty. Hlavní důraz je kladen na udržitelnost klimatu a kvalitu životního prostředí. Montane proto věnuje 5% z prodeje kolekce MONTANE X BMC ve Velké Británii na charitu BMC a to konkrétně do fondu the Access & Conservation Trust (ACT), který financuje projekty na ochranu skalních útesů a hor. Pomocí ACT je možné finančně podpořit malé či rozsáhlé projekty, jejichž cílem je bojovat proti změně klimatu a ochránit skalní útesy, které nás tak inspirují k novým a dalším výzvám stejně jako značka Montane: Further. Faster.

Kolekce oblečení je pokračováním našeho závazku vůči BMC podílet se na snaze zachovat divokost přírody pro budoucí generace. V roce 2018 Montane podpořil iniciativu BMC “Obnovte naše hory” a daroval 1% z prodeje přes e-shop ve Velké Británii přímo na kampaň, aby tak pomohla zachovat přírodu ve své kráse a čistotě.

“Nová kolekce MONTANE X BMC v sobě nese DNA dvou organizací, které se věnují zlepšování vazby s přírodou. Doufáme, že se stane základním prvkem pro outdoorovou komunitu, která klade důraz na ekologickou a kulturní udržitelnost.”

Terry Stephenson, Montane Marketing

Venkovní dobrodružství není omezeno sezónností. Abychom vás udrželi v pohodlí po celý rok, navrhli jsme nové modely ve spolupráci s BMC (The British Mountaineering Council - Britský horolezecký svaz).


Womens Groove Hoodie Pull-On – dámská lehká univerzální mikina s kapucí (MOC 1 621 Kč)

Lehká dámská mikina s kapucí přes hlavu z fleecového materiálu Polartec Thermal Pro. Navrženo pro univerzální použití, lezení v přírodě i na umělých stěnách, ideální pro celodenní nošení.

Jam Hoodie Pull-On – pánská mikina určena pro lezení ve skalách i na umělých stěnách (MOC 1 621 Kč)

Díky tkanině Thermo Lite zajistí teplo, maximální pružnost a pohodlí při minimální hmotnosti.

Můžete doplnit o lezecké tričko a kalhoty:

Crag Calls T-Shirt – pánské tričko z organické bavlny (MOC 688 Kč)

Kvalitní tričko z organické bavlny na zadní straně s grafickým potiskem lezecké oblasti Northumberland.

Womens Mono T-Shirt – dámské tričko s krátkým rukávem (MOC 921 Kč)

Kvalitní, lehké a rychleschnoucí dámské tričko s antibakteriální úpravou proti zápachu.

On-Sight Pants – dámské a pánské strečové kalhoty z organické bavlny (MOC 2 077 Kč)

Strečové kalhoty z organické bavlny ideální pro lezení na skalách nebo lezecké stěně, ale i jako pohodlné oblečení do města.

Zpět na články

Načítám...