Které kalhoty jsou nejlepší? Na turistiku, lezení nebo běh?
Blog

Které kalhoty jsou nejlepší? Na turistiku, lezení nebo běh?

12. června 2020

Existují miliony kalhot, ale jen jeden ten pravý střih pro vás, proto bychom vám rádi pomohli s výběrem. Zeptali jsme se běžců, horolezců, alpinistů i běžných turistů z novozélandského týmu Montane Further Faster. Takže, ať už je vaše dobrodružství jakékoliv, máme pro vás vždy ty správné kalhoty a jistě i něco navíc.

Jen – trailová běžkyně

„Elastické kalhoty Trail Series Long Tights jsou úžasné pro běh. Jsou super pohodlné s měkkým vysokým pasem, který se nezařezává. Jsou dost teplé natolik, abych je použila pro většinu zimních běhů, aniž by v nich bylo příliš teplo, ale pokud opravdu cítíte chlad, existuje také zateplená verze Trail Series Thermal Tights. Je hezké, že jsou černé, hodí se ke všem mým běžeckým topům a bundám.“

Mandy – turistika nalehko a fastpacking

„Kalhoty Ineo Lite Pants jsou nejpohodlnější kalhoty ze všech! Jsou skvělé pro zimu, ale i když slunce vykoukne, je v nich tak akorát. Poskytují perfektní pokrytí mých nohou, když běhám skrz keře a kapsa na boku je skvělá, když potřebuji mít něco rychle po ruce. V těchto kalhotách byste mohly dělat cokoli, včetně jógy a relaxace!“

Julz – kempování a zimní dobrodružství

„Miluji své kalhoty Terra Mission Pants, jsou dostatečně teplé na zimní kempování a alpinismus. Materiál je pevný a odolný, takže odolají oděrům nebo případnému uklouznutí na suti. Teplejší variantou do hor jsou kalhoty Skyline Pants. Tyto softshellové kalhoty jsou ideální pro chladné počasí a pro možný pobyt na sněhu. Jsou flexibilní, větru odolné a oděruvzdorné. Na nártech jsou vyztuženy materiálem KEVLAR, který pomáhá chránit vaše kalhoty před mačkami!“

Daniele – horolezectví a bouldering

"Pro horolezectví jsou ideální kalhoty Terra Pants. Jsou vysoce odolné, takže se nemusím obávat, že je při nošení prodřu na skále, a jsou také velmi pohodlné, takže mám pocit, že v nich můžu dělat cokoli. Pokud jste hledali takovéto kalhoty i v dámském sortimentu, jsou tu kalhoty Womens Terra Ridge Pants. Jsou odolné a pohodlné, ideální pro horolezectví, kempování a cestování."

Jo – trailová běžkyně, která nenávidí zimu!

"Jelikož se považuji za nejzimomřivější osobu na světě, která opravdu nemá ráda zimu, kalhoty Power Up Pro Pants jsou pro mě záchranou! Jsou teplé a opravdu pohodlné, takže jsou mojí standardní výbavou po celou zimu. Skutečnost, že jsou rychleschnoucí, umožňuje jejich časté praní."

Odie – dobrodruh, multi-sportovní atlet, závodník

"Preferuji kalhoty Minimus Pants, které používám jako svrchní nepromokavou vrstvu, protože jsou velmi lehké a hlavně nepromokavé. Jsou perfektní jako povinné vybavení při účasti na závodech. Snadno můžete tvrdit, že byly navrženy tak, aby běhaly samy. Zipy na kotníkách umožňují snadné navlékání i přes běžecké boty. K dispozici je i dámská verze Womens Minimus Pants těchto nepřekonatelných kalhot."

Jahna - horolezectví a zimní turistika

"Miluji horolezectví v pohodlných elasťákách, takže prakticky žiji v kalhotách Womens Ineo Pro Pants. Jsou teplé, prodyšné a pružnější než-li já, takže lezení je snadné jako pírko. Jsou opravdu příjemné i pro běžnou turistiku v horách. Když se ochladí, hned si je beru na sebe, abych odolala větru na horách."

Becky – peší turistika

"Asi nejraději používám kombinaci merino základní vrstvy, Womens Primino 140g Long Janes s nepromokavými kalhotami Womens Atomic Pants. Tato dvojce je ideální pro pěší turistiku a procházky se psem v dešti. Materiál Primino je teplý a pohodlný a díky kalhotám Atomic získám odolnou nepromokavou vnější vrstvu."


Takže, ať už vám více vyhovují legíny nebo klasické kalhoty nebo hledáte nepromokavé kalhoty do vašeho batohu prostě jen pro „jistotu“, máme ty pravé pro každého z vás. Vyzkoušejte a klidně nám i napište, jaká dobrodružství jste v nich zažili.


Zdroj: Montane FurtherFaster NZ

Zpět na články

Načítám...