Jak vybrat batoh do města nebo školy?
Blog

Jak vybrat batoh do města nebo školy?

12. února 2020

Blížící se konec prázdnin, začátek nového školního roku, čas na vyprávění zážitků a důvod k pořízení nového školního vybavení, které je „cool“. Jak, ale vybrat batoh, který zaujme studenty a splní i nároky rodičů? Podle čeho tedy vybírat?

 • zádový systém a ramenní popruhy
  Vybírejte ergonomicky tvarované zádové systémy s odvětráváním pro cirkulaci vzduchu, zajistíte tak jejich bezpečné nošení bez rizika pro vývoj páteře. Ramenní popruhy volte tvarované, vyztužené měkkou síťovinou, snadno posuvné s možností fixace hrudním páskem.
 • velikost a váha
  Při výběru nezapomeňte, že do batohu přijdou učebnice, svačina, notebook nebo tablet a k tomu hromada dalších drobností. Nezbytností jsou rovněž dostatečně velké boční kapsy na láhev. Vnitřní uspořádání batohu volte co nejvíce přehledné. Ideální váha batohu je do 1 kg. Rodiče studentů středních a vysokých škol určitě ocení speciálně konstruované batohy na notebook s vnitřním polstrováním pro ochranu notebooku. Při koupi bereme samozřejmě v úvahu i úhlopříčku obrazovky notebooku.
 • bezpečnostní prvky
  Bezpečnostní prvky by měly tvořit nedílnou součást vybavení batohu, zvlášť v podzimním období častých mlh a zimních plískanic jsou reflexní prvky velmi důležité.
 • design batohu
  O tomto bodu rozhoduje ten, kdo jej bude nosit, o výše zmiňovaných, předpokládám rozhodujte asi ten, kdo bude batoh platit :-) Barvu batohu tedy můžeme na rozdíl od předchozích bodů ponechat zcela na potomkovi.


Zatímco u turistického batohu řešíte jeho hmotnost, zda má zádovou výztuž nebo polstrované ramenní popruhy, aby zajistil pohodlí vašim zádům, u městského batohu pak hledáte také dostatek praktických kapes třeba na notebook a mobil a aby tak nějak designově ladil k vašemu pracovnímu outfitu. Nepromokavé batohy, které jsou prvotně určeny pro cestování v přírodě, lze efektivně využít i při cestě do školy nebo do práce. Ideální objem městských batohů je od 20 do 30 litrů a v případě potřeby jej lze využít i na zabalení oblečení na víkendový pobyt.

Batoh do školy i do práce

Dnešní studenti nechtějí jen splynout s davem, ale chtějí, aby batoh měl vychytávky, které jdou s dobou. Kapsa na notebook je samozřejmostí, ale měl by přehledně pojmout i power banku, harddisk a bonusem může být možnost vložení hydrovaku. Bez problému do nich dáte ještě svačinu s mikinou a ještě přitom budete s batohem vypadat stylově. Z práce není čas jet se domu převléknout, abyste mohli vyrazit si do posilovny či bazénu, je přeci jednodušší vše ráno sbalit do batohu a prodloužit si tak příjemné sportovní chvíle.

Spolehlivý nosič, kde „1+1=3“

Pohodlný na nošení, s ideální velikostí je batoh Montane Synergy, v nabídce o objemech 20 a 30 litrů. Novinkou pro tento rok je objem o 15 litrech. Jeho variabilita, velké množství kapes v minimalistickém designu vás jedině příjemně překvapí.

 • hlavní tělo batohu je vyrobeno z vysoce oděruodolného, výjimečně lehkého materiálu RAPTOR Core s trvanlivou voděodolnou úpravou DWR Super
 • dno batohu je z pevného a oděruodolného materiálu RAPTORU Resistance, který chrání batoh proti oděru a poškození

Vypovídající o jeho přednostech je i název batohu, kde Synergy, znamená součinnost, spolupráci či společné působení prvků (složek) systému, které má větší efekt než jen pouhý součet působících prvků. Někdy se symbolicky vyjadřuje jako „1+1>2“ nebo „1+1=3“.

Synergy je vychytaný batoh na všestranné použití, o kterém ani nevíte, že ho máte na zádech. Tvarovaný, pevný zádový panel z pěny s odvětrávacími kanálky, které odvádí pot, stékající vodu a odvětrávají záda.
Hlavní komora s vnitřním organizérem hravě pojme hydrovak, do pohodlného polstrování usadí tablet nebo laptop, kabely i telefon.

Předností je možnost připevnění helmy, bot i větrovky.  Dvě elastické boční síťové kapsy pro bezpečné uchycení např. lahve nebo trekových holí.

Batoh o objemu 30 litrů je ideální svými rozměry 50x30x25 cm pro cestování letadlem jako příruční zavazadlo. Jeho přední komora s otevíráním víka ve stylu kufru pro oddělené uložení oblečení je prakticky vítána.

Ať už si jdete sednout do kavárny, plánujete návštěvu galerie nebo chcete mít volné ruce při cestě tramvají do práce či do školy, tento univerzální batoh se stane věrným pomocníkem na vašich každodenních cestách.Zpět na články

Načítám...