Úvodní stránka » Novinky & akce » Testujeme bundu Montane Hydrogen Direct Jacket

18.09.2019 | Testujeme bundu Montane Hydrogen Direct Jacket

Obrázek

bunda montane hydrogen direct

Matt je profesionální horský průvodce a ambasador značky Montane ve Velké Británii a dostal příležitost řádně otestovat bundu Hydrogen Direct Jacket v drsných horských podmínkách. Níže vám přinášíme jeho praktické zkušenosti:

 

„Pro všechny, kdo neví, co je to MontaneKde jste byly v posledních letech?“

 

Montane je britská značka zabývající se výrobou ultra lehkého technického oblečení pro extrémní outdoorové sporty a horolezectví. Na trhu si udržuje jedno z předních míst již několik let. Jsou tvůrci několika velice známých kusů oblečení, jako jsou kalhoty Terra Pants a bunda Prism Jacket, se kterými se často můžete setkat  nejen v horách UK. Pokud jste někdy mluvili s někým z Montane, dobře víte, jak velkými milovníky hor jsou.

V lednu tohoto roku jsem měl to štěstí a byla mi zaslána bunda Montane Hydrogen Direct Jacket, která je novým druhem izolačních bund, snižuje potřebu více vrstev, pomáhá regulovat teplotu, je prodyšná a odvádí vlhkost. Firma Montane se nechala  inspirovat zkušenostmi z výroby svých předchozích bund a obohatila ji o nové špičkové materiály, aby vytvořili lehkou, větru odolnou, prodyšnou bundu. Byl jsem vyzván,  abych bundu vyzkoušel a „užil si jí“ a potom jim předal svůj názor na to, jak fungovala  v horách.

bunda montane hydrogen direct

Tam v horách, až se vás příroda zeptá

Po 8 měsících nošení této bundy, musím říci, že jsem opravdu mile překvapen, jak dobře funguje. Bunda, kterou jsem vždy oblékl, ať už bylo jakékoliv počasí, byla Montane Prism Jacket, univerzální bunda do každého počasí, nyní se stala mou oblíbenou do každého počasí Montane Hydrogen Jacket.

 • Větruodolnost

Používal jsem bundu každý den v zimních měsících, někdy méně a někdy více. Byl jsem velice zvědavý, jak bude fungovat v povětrnostních podmínkách Severního Walesu, kde je větrné podnebí a vlhko díky mořským útesům.  Zjistil jsem, že vnitřní vložka Pertex nepropouští skoro žádný vítr a je krásně hřejivá zevnitř. Najít bundu, která opravdu ze 100% nepropustí vítr je nadlidský úkol. Tato bunda je pravděpodobně tou nejlepší, kterou jsem doposud mohl vyzkoušet.

 • Teplo

Nebudu lhát, upřímně jsem čekal, že je bunda pravděpodobně moc slabá na to, aby mě udržela zcela v teple. Bunda mne však přesvědčila sama. Jak jsem již zmiňoval, vnitřní vložka Pertex udržela vítr venku, a naopak elastické manžety kolem krku a zápěstí udržely veškeré teplo uvnitř. Uznávám, že se mi několikrát podařilo v bundě zmoknout, a to za opravdu nepříznivého počasí. Bunda mě ani tehdy nezklamala a udržela mě v teple.

 • Životnost

Je to 8 měsíců od doby, kdy jsem bundu obdržel. Není nikde roztržená ani poničená. Vzal jsem ji s sebou do Skotska, když jsem jel na zimní horolezeckou expedici, na lezení na útesy, na výšlapy po horách a vyhnul jsem se všem ostrým rohům v místním supermarketu.
Jakýkoliv ostrý předmět by mohl bundu zničit, jsem však přesvědčen o tom, že bunda je vyrobena z natolik pevného materiálů, že se jen tak nějakému předmětu nepodaří ji poničit.

 • Voděodolnost

V první řadě bych rád řekl, že tato bunda není prodávána, jako nepromokavá a neměla by být za ni nahrazována. Nicméně jsem v ní párkrát zmokl a lehký déšť nepropustila. Zároveň, když promokla, netrvalo dlouho a byla suchá.

 

A jak bunda dopadla?

"Dle mého názoru Montane odvedl skvělou práci při výrobě bundy, která nepropustí vítr, přitom reguluje teplotu a udržuje ji na příjemné úrovni bez toho,  aniž byste museli mít několik vrstev.

Životnost bundy je pro mě jeden z klíčových bodů při rozhodování, potřebuji pro svou práci nejen funkční produkt, ale zároveň i oblečení, které nevypadá obnošeně a není žádným způsobem poničené.

Za cenu kolem 3 900,- Kč to rozhodně není nejlevnější bunda, ale teplo a střih bez pochyb přidávají na její prodejní hodnotě. Pokud porovnáte tuhle bundu s obdobnou, máte v podstatě tytéž vlastnosti za příznivější cenu a s lepším střihem. "

 

Hydrogen Direct Jacket

Lehká technická izolační bunda

 • vnější tkanina z vysoce prodyšného Pertexu Quantum Air, který umožňuje plně dýchat izolaci bundy
 • izolace 120g/m² Polartecu Alpha, který má mimořádné izolační vlastnostmi, je výjimečně prodyšný a sbalitelný, z vnitřní strany příjemný fleece
 • kapuce s elastickým lemem se vejde pod přilbu
 • horní část légy hlavního zipu je z příjemného měkkého fleecu
 • dvě zateplené kapsy na zip umístěné v dostatečné vzdálenosti od batohu nebo lezeckého úvazku
 • na zipech poutka pro snadné použití i rukavicích
 • elastické manžety na koncích rukávů
 • Cena s DPH: 3 932,00 Kč

bunda montane hydrogen direct

« Zpět