Úvodní stránka » Novinky & akce » S MONTANE rychleji, dál, ale i závodně

14.08.2019 | S MONTANE rychleji, dál, ale i závodně

Obrázek

Mottem firmy Montane je FURTHER, FASTER, s ultra lehkým, odolným a funkčním oblečením se můžete pohybovat rychleji a proto také dojdete dále.   

 A CO TAKHLE V ZÁVODĚ?

Více než 18 let Montane úzce spolupracuje s uznávanými sportovními profesionály, kteří se pohybují v nepříznivých podmínkách po celém světě. Sponzoruje výzkumné expedice do nejextrémnějších koutů světa jako např. do Antarktidy, na Aljašku, do Himálají, atp. Sama pořádá několik známých ultra maratonových závodů – Montane Lakeland 26, 50, 100 miles, závody v horském maratonu a na horských kolech.

Nejextrémnějším závodem, který Montane pořádá, je Youkon Arctic Ultra Maraton určený pro bikery, běžce a chodce, kteří si mohou zvolit jednu ze tří vzdáleností - 100, 300, 480 mil.

Pojďme se blíže seznámit s některým z ultra trailovým závodem podrobněji...

montane zavody

V roce 2018 byli organizátoři nuceni navýšit počet přihlášených o celých 25% na 1600 startujících, aby tak vyhověli velké poptávce účastníků.

Veteráni závodu a místní dobře vědí, že počasí v pahorkatině Lake District (UK) se může během chvilky změnit a přispět tak k výzvě, stejně jako terén a vzdálenost. Kombinace těchto podmínek dělá ze závodu něco mimořádného. Závod se hned dostane pod kůži závodníků, stávají se jím doslova posedlí. Částečně proto, že je odměňuje za houževnatost a odvahu. Navzdory vyčerpávajícímu terénu a technické náročnosti, ti odvážní a dostatečně kvalifikovaní mohou dosáhnout výjimečných časů. Závod se těší velké sledovanosti a závodníci se každoročně vracejí na start.

montane zavody

„Montane Lakeland je odlišný závod. Navzdory své technické povaze existují i části, kde se můžete rychle posouvat kupředu. Klíčem je rozvržení sil na základě vlastních zkušeností, plánovat dostatek času na pomalejších pasážích, ale stále musíte mít možnost co nejlépe využít rychlejší sekce. Je to o hlavě, krajině, a díky tomu je zážitek opravdu jedinečný.“

Terry Conway, Montane Athlete
Montane Lakeland 100 Record Holder 19:50:37

Závod je rozdělen na 2 samostatné závody. Hlavní závod o délce 100 mil vede pahorkatinou Lake District (UK) a začíná i končí v městě Conniston. Zahrnuje 6 856m převýšení, různorodost povrchů a barev okolí. Je svým způsobem i brutálně upřímný, obvykle kolem 60 % účastníků nepřekročí cílovou čáru. Přirozená drsnost závodu soupeří s přírodními krásami prostředí a ve spojení s britskou prémiovou značkou učinila nesmazatelnou stopu na poli ultra dálkových běhů.

"Myslím, že mám k tomuto závodu hodně co říci! Těším se na to, až se sem vrátím počtvrté, akorát si nejsem jist, na co se těším nejvíce – zda na ruch závodu a možnost potkat skvělé lidi anebo jak se nechám „dobít“ ve svém oblíbeném závodě na 50 mil!"

Jayson Cavill, Montane Sportovec
Předchozí držitel rekordu 50 Montane Lakeland


Značka Montane je součástí závodu od samého počátku a nadále si užívá této role při podpoře závodu. S oblibou testuje své produkty proti nejtěžším, nejdelším a extrémním podmínkám Lake District.

Mnoho Montane sportovců/ambasadorů se aktivně účastní tohoto závodu. Jmenujme držitele rekordu na 100 mil od roku 2012 Terryho Conwaya nebo Debbie Martin Consani, která se na stupních vítězů umístila již třikrát, včetně vítězství na 50 i 100 mil. Na start  v nejatraktivnější trailové běžecké oblasti Lake District se postavila v roce 2017 i výborná česká ambasadorka značky Montane Petra Mücková.

 Opravdu, mnoho sportovců se rok co rok vrací a dobrovolně se vydávají do závodu, aby jednak přijali jeho výzvu a dokončili závod anebo zlepšili svůj čas.

 

Horské běhy s distancí nad 100 km jsou pro mnohé nepředstavitelný výkon. A co takhle 330 km s převýšením 24000 m?

Desátý ročník Tor des Géants sponzorovaného Montane se koná od 8. do 15. září 2019.

Tor des Géants je jedním z největších vytrvalostních závodů na světě a je prvním nepřetržitým závodem svého druhu, který pokrývá celý region. Běží po nádherných alpských stezkách, přes přírodní parky Gran Paradiso a Mont Avic.

montane zavody

Začínající a končící v italském Courmayeuru se letos potká přes 2000 konkurentů ze 76 zemí, kteří se pokusí překonat 205 mil / 330 km. Vede přes 34 obcí, 25 horských průsmyků, 30 vysokohorských jezer a 2 národními parky. Celková nadmořská výška je 24 000 m, což je trojnásobek výšky Mt. Everestu. V loňském roce více než 60% závodníků nedokončilo.

"Občas při delším závodě stihnu udělat pár fotek, ale většinou mám problém hlídat si kam šlapu, co jím a sledovat značení. Tor des Géants měří 330 km s převýšením 24 Km a časovým limitem 150 hodin."

Více o pocitech z tohoto závodu www.petramuckova.com

Petra Mücková, ambasadorka Montane

 

Nuže? Ještě pořád váháte?

Neváhejte! Vyzkoušejte si běh na vlastní kůži. Běhání je sport, při němž jste svobodní a nezáleží na ničem jiném než na vaší spokojenosti a radosti z pohybu.

Běhejte tak, aby vám bylo příjemně, a teprve až si budete jistí, můžete postupně zkoušet překonávat své limity. Když jednou zažijete ten pocit absolutní volnosti, kdy vaše nohy běží samy, dech je klidný i po několika kilometrech a vy můžete běžet, jak dlouho chcete, myslet na co chcete, už se běhání nebudete moci vzdát.

« Zpět