Úvodní stránka » Novinky & akce » Rukavice a čepice – drobná nutnost k zimním radovánkám!

04.12.2019 | Rukavice a čepice – drobná nutnost k zimním radovánkám!

Obrázek

Prochladlé ruce a hlava mohou výrazně pokazit váš zážitek ze zimy.  

Čepice a rukavice by měly poskytnout teplo, ochránit před sněhem, deštěm i větrem a zároveň odvést vlhkost a pot od pokožky a udržet vše v suchu a teple. 

montane cepice rukavice

Aby nedocházelo k pronikání vlhkosti k pokožce a jejímu ochlazování, je potřeba mít nepromokavé rukavice. Pokud rukavice promokne, bude vám v ní zima bez ohledu na kvalitu zateplení. Prodyšnost umožní odvod potu od pokožky a udrží tak ruku opět v suchu.

Prstové rukavice jsou pohodlnější pro úchop horolezeckého lana nebo lyžařských hůlek, vhodnější jsou i na lezení v ledu a skialpinismus (skituring). Palčáky zase lépe drží teplo, proto mohou být oblíbenější zejména u žen. Rukavice by měly na ruce těsně sedět, ale nesmí tlačit, ani omezovat pohyby prstů. Rukavice by vám neměla padat a při pokrčení prstů by neměla na dlani vznikat boule z nadbytečné látky.

  • Prstové rukavice Prism Glove

Rukavice Prism Glove jsou velmi lehké a sbalitelné. Jsou všestranného použití, aniž by zabíraly místo, mohou být vždy připraveny v kapse a v případě nepřízně počasí vždy po ruce, tedy spíše na ruce. Ženy jistě ocení i dámský střih – Womens Prism Glove.

  • Palcové rukavice Minimus Mitts

Tyto rukavice Minimus Mitts vynikají svojí ultralehkostí. Jsou nepromokavé a přesto prodyšné. Dají se kombinovat s ostatními rukavicemi, kde fungují jako ochranná nepromokavá svrchní vrstva a násobí tak komfort uživatele.

montane rukavice

Vyzkoušejte kombinace

  • rukavice Symphony Modular Mitt

Montane kombinuje přednosti palčáků a prstových rukavic dohromady. Jedná se o palčáky Symphony Modular Mitt, v nichž jsou tenčí vnitřní prstové rukavice, takže když potřebujete v zimě manipulovat s drobnějšími předměty a musíte vyndat ruku z rukavice, pořád jí máte chráněnou vnitřní prstovou rukavicí.

Další možnou funkční kombinaci lze vytvořit spojením prstových rukavic Prism Glove a palcových rukavic Prism Mitt.

montane rukavice symphony

A co na hlavu?

Kvalitní čepice je velmi důležitou součástí zimní výbavy, protože hlavou uniká velmi významné množství tepla. Vybírejte zejména tloušťku a míru zateplení čepice podle potřebné aktivity a aktuálního počasí.

Mokrá či vlhká pokožka se ochlazuje několikanásobně rychleji než suchá, je nutné, aby se čepice postarala o efektivní odvod potu od pokožky hlavy. Kromě vlhkosti dokáže pocitově snížit vnímání teploty také vítr, který je zejména na horách velmi častý jevem. Větruodolná membrána ochrání vaši hlavu a díky vhodnému střihu také uši, které jsou jako periferní část těla velmi citlivé na omrzání.

  • čepice Mountain Squall Cap

Ultralehká Gore-Texová čepice Mountain Squall Cap je kompaktní čepice poskytující výborný tepelný komfort. Je skvělou volbou, zvláště pokud nechcete nasazovat kapuci. Nepromokavá, prodyšná čepice, která je ideální do vlhkého počasí v horách.

  • čepice Windjammer

Kolekce čepic s označením Windjammer vás spolehlivě ochrání proti větru:

montane cepice

 

Zima teprve začíná, užijte si zimních radovánek, prašanu a dlouhých sjezdů.

« Zpět