Úvodní stránka » Novinky & akce » Kalhoty na turistiku nebo lezení? Ideální jsou jedny kalhoty na obě aktivity!

04.09.2019 | Kalhoty na turistiku nebo lezení? Ideální jsou jedny kalhoty na obě aktivity!

Obrázek

Výběr spolehlivého páru outdoorových kalhot se může zdát téměř nemožný při současné obrovské nabídce na trhu. Je důležité najít kalhoty, které vyhovují všem vašim potřebám a požadavkům. Některé kalhoty jsou dobré na turistiku, jiné na lezení, pro každé použití jsou předností jiné vlastnosti materiálů.

montane kalhoty

 Je velmi obtížné určit rozdíl mezi turistickými a horolezeckými kalhotami, protože obojí musí být dostatečně pohodlné a flexibilní, abyste měli volnost pohybu.

  • Vycházkové kalhoty jsou obvykle vyráběny ze syntetických tkanin, které mají odolnost vůči vodě a pokud se namočí, rychle uschnou.  Mají nastavitelný pas pro zajištění pohodlí, velké množství úložných kapes, některé i na zip.
  • Horolezecké kalhoty jsou navrženy tak, aby byly funkční a technické. Jsou vyráběny z odolného materiálu, často strečového. Nabízejí poutka na uchycení materiálu nebo integrovanou minimalistickou kapsu.

Hledáte jedny kalhoty, všestranné, jak na turistiku i lezení, tak na cestování a třeba i do kempu?

Řešením pro vás jsou multifunkční kalhoty Montane Terra Stretch Pants, nabízené v pánském střihu.

montane kalhoty

Kalhoty Montane Terra Stretch Pants  jsou ideálním párem kalhot pro veškeré outdoorové aktivity, které výborně fungují nejen při lezení, ale i pro běžné nošení.

  • Kalhoty vyrobeny ze strečového, rychleschnoucího a lehkého materiálu Granit Stretch Dynamic, který je mimořádně odolný proti povětrnostním podmínkám. Na vnitřní straně kotníků a na kolenou je odolný materiál Granit Stretch Tough, který je strečový a odolný proti oděru. Nejsou voděodolné, ale pokud jsou vlhké, rychle schnou.
  • Ve srovnání s ostatními kalhotami řady Montane Terra je materiál použitý na výrobu kalhot Montane Terra Stretch o něco silnější, měkčí a mnohem pružnější. Materiál je odolný proti oděru a důraz je kladen i na preciznost švů.
  • Mají dvě hluboké kapsy, zadní kapsu na zip. Uvnitř přední kapsy je ukryta ještě vnitřní bezpečnostní kapsa na zip – opravdu praktické místo na uložení klíčů nebo drobných.
  • Kalhoty jsou prodyšné s bočními větracími otvory na zip. Rovněž nohavice disponují zipy, které umožňují přetažení kalhot přes obuv, a nastavitelná šíře spodního okraje nohavice pomocí patentů zabraňuje tepelným ztrátám. Ergonomicky šitá kolena umožňují aktivní pohyb.

Jsou k dispozici v černé barvě ve třech různých délkách nohavic, v barvě šedé v běžné délce nohavic a velikostech XS – XXL.


Tyto kalhoty mají také přidanou bonusovou vlastnost a to nejvyšší hodnocení ochrany před sluncem UPF 50+, což znamená, že je možné je také použít v letním období, což je přesně to, co z nich dělá celoroční použití a tak každý den můžete nosit kalhoty Montane Terra Stretch Pants.

 

Terra Stretch Pants

Lehké strečové kalhoty

montane kalhoty

« Zpět