Úvodní stránka » Novinky & akce » Bunda MONTANE MINIMUS JACKET - maximum zde znamená minimum!

08.08.2019 | Bunda MONTANE MINIMUS JACKET - maximum zde znamená minimum!

Obrázek

Minimální hmotnost poskytuje maximální prodyšnost a voděodolnost!

Máme sice ještě léto, ale ti co mají namířeno do hor, moc dobře vědí, že tam se počasí může rychle změnit a je dobré mít funkční bundu po ruce v batohu.

Pro takové podmínky je lepší volbou hardshellová bunda než softshellová, protože je snažší na sbalení vzhledem k objemu a je i mnohem lehčí – a to je základem turistiky na lehko (fastpacking - více v článku zde).

montane bunda minimus

Bunda Montane Minimus Jacket je tzv. hardshellová bunda, což znamená, že je vyrobena z nepromokavé / prodyšné látky. Hardshellové bundy jsou obvykle lehčí než bundy softshellové a nabízejí lepší ochranu před živly (déšť, vítr, sníh atd.).

Univerzální ultralehká třísezónní bunda vhodná na cestování, na fyzicky náročné aktivity jako jsou horská turistika, trail running, jízda na kole i horolezectví, do nepředvídatelného horského počasí, kdy hmotnost a pohodlí u vás hrají klíčovou roli.

Materiál a funkčnost

Již při prvním použití bundy Montane Minimus Jacket pocítíte pocit pohodlí. Materiály řady Pertex se vyznačují nízkou hmotností a vynikající sbalitelností. Jsou pružné, pohodlné na nošení a jemné na dotek. Máte pocit, jakoby se materiál pohyboval s vámi, rychle zapomenete, že máte na sobě bundu do deště a větru, s výjimkou, že už kolem vás opravdu lije. Materiál PERTEX SHIELD je prodyšný, voděodolný materiál, kombinující odolnost proti větru, vodě  s vynikající komfortem.

Bunda Montane Minimus Jacket je vyrobena z materiálu Pertex Shield. Tento materiál se skládá z potahové látky (ripstop), membrány a ochranného filmu na vnitřní straně. Proto je klasifikován jako 2,5-vrstvý nepromokavý / prodyšný laminát. Takové nepromokavé / prodyšné textilie jsou obvykle extrémně lehké, přičemž poskytují dobrou prodyšnost a ochranu před nepřízní počasí.

  • Bunda Montane Minimus Jacket je skutečně jednou z nejlehčích na trhu - váží méně než 190 gramů. Běžné nepromokavé bundy mají zhruba dvojnásobnou hmotnost.
  • Voděodolnost 20.000 mm vodního sloupce, což v podstatě znamená, že sloupec vody v trubici umístěné nad tkaninou byl 20 metrů vysoký, než látka promokla.
  • Bunda má MVTR (rychlost přenosu páry nebo tzv. Prodyšnost) 20 000 g/m2/24h, což je skutečně dobrý výsledek - dražší oděvy využívající technologie Gore-Tex a eVent mají obvykle MVTR mezi 15 000 a 25 000 g/m2/24 h. To neznamená, že v bundě zůstanete zcela bez potu nebo kondenzace, ale budete se cítit pohodlněji, než kdybyste nosili zcela neprodyšný oděv.
  • Lehce sbalitelná do vlastní kapsy.

montane bunda minimus

Bunda je vybavena plně nastavitelnou kapucí kompatibilní s přilbou, kterou lze utáhnout na obou stranách v oblasti brady i na zadní straně. Proto dokonale kopíruje pohyby vaší hlavy. Když je bunda zapnuta na zip, kapuce zůstává pevně na hlavě i při velmi větrných podmínkách - bunda má velmi vysoký límec, a proto ji musíte rozepnout, abyste kapuci sundali.

montane bunda minimus

Praní a sušení

Bunda je pratelná v pračce při 30 ° C. Po praní se doporučuje znovu použít DWR úpravu (trvalá odolnost proti vodě), aby bunda neztratila schopnost odpuzovat vodu. Jelikož bunda absorbuje velmi malou vlhkost (látka je velmi tenká), velmi rychle schne.

Jak obnovit voděodolnou úpravu DWR?

Během výrobního procesu se na vnější stranu nepromokavých tkanin aplikuje DWR úprava (trvalá odolnost proti vodě), která chrání povrch tkaniny před nasycením vodou a nečistotami a pomáhá odpuzovat slabý déšť. Po nějaké době používání a praní přestane DWR úprava správně fungovat.

Pokud již úprava DWR nefunguje správně (oděv je nasákavý), aplikujte na vnější stranu oděvu  impregnační prostředek, který je určený na obnovu voděodolnosti u membránových tkanin, lze zakoupit v obchodech s outdoorovým vybavením. Před samotnou aplikací impregnace by měl být oděv vždy suchý.

 

Vzhledem k ultralehkému charakteru bundy doporučujeme používat na aktivity s ultralehkým batohem, který se běžně pohybuje v rozpětí kolem 7kg do cca 12 kg. S těžkým batohem může dojít k rychlému opotřebení membrány na ramenou i kvůli 2,5 vrstvému provedení (tzn. místo plnohodnotné látkové podšívky je na membráně zevnitř ochranný potisk. 3-vrstvé bundy jsou odolnější, ale obecně spíše těžší).

 

Stručně shrnuto, úkolem bundy Montane Minimus Jacket je ochránit vás před vlhkostí. Ale protože se potíme, nemá to při plnění úkolu jednoduché. Musí vás udržet v suchu před bouří z venku, ale i uvnitř. A protože doufáte, že vaše cestovatelské plány nezkazí počasí, zároveň chcete, aby byla i nejlehčí, když zůstane ukryta ve vašem batohu.

Bunda MONTANE Minimus Jacket splňuje vše minimálně na 100% a možná vás mile překvapí dalším pozitivním maximem.

 


 

Přehled MONTANE Minimus kolekce:

Bunda s revoluční kombinací odolnosti, prodyšnosti a hmotnosti

Dámská bunda s revoluční kombinací odolnosti, prodyšnosti a hmotnosti

Nejlehčí a nejprodyšnější nepromokavé svrchní kalhoty

Dámské lehké, prodyšné a nepromokavé svrchní kalhoty

Dobře sbalitelné, prodyšné a voděodolné rukavice

Ultralehká elastická prodyšná běžecká bunda

Dámská lehká prodyšná strečová bunda

Ultra lehká elastická prodyšná běžecká bunda

Dámská ultra lehká elastická prodyšná běžecká bunda

Voděodolný super lehký prodyšný péřový spací pytel

 

« Zpět