Úvodní stránka » Novinky & akce » Batoh MONTANE FAST ALPINE 40 – ten pravý parťák do výbavy horolezce!

01.11.2019 | Batoh MONTANE FAST ALPINE 40 – ten pravý parťák do výbavy horolezce!

Obrázek

Ať už se pohybujete v zasněžených horách, chystáte se na skalní výstup anebo si jen užíváte alpského dobrodružství, batoh Fast Alpine 40 je dost veliký na to, aby pobral běžnou lezeckou výbavu. S menším batohem byste se mohli dostat do nesnází při balení, třeba při snaze napěchovat do batohu zmrzlá lana a mačky na konci výstupu zimní trasy. Větší objem by zas mohl svádět k tomu, že si přibalíte věci navíc, které v podstatě ani nepotřebujete. A hlavně nezapomínejte, že vám batoh nesmí překážet při lezení.

batoh montane fast alpine

  • Zádový systém, popruhy, polstrování a pohodlí při nošení 

Předností batohu je komfortní zádový panel, odlehčený hliníkový rám VertErgo a integrovaná karimatka.

Minimalistický tvarovaný zádový panel z pěny má odvětrávací kanálky, které odvádí pot a stékající vodu a výborně odvětrávají záda. Zádový systém je konstruován pro nošení těžkých břemen s dobrou oporou a pevností tak, aby nebránil pohybu těla a umožňoval i pohodlné nošení přilby.

Všestranná skládací karimatka slouží jako bivakovací podložka a zároveň poskytuje dostatečné polstrování pro zádový systém. Samozřejmě ji můžeme odstranit z důvodu snížení hmotnosti batohu, pokud to situace vyžaduje.

Nově: asymetrický velký horní vstup do batohu umožňuje pohodlný přístup k obsahu s plastovým mechanismem otvírání CORD LOCK. Úzký tvar batohu jistě oceníte při lezení. Nově odnímatelné je i elastické horní víko batohu.

Ramenní popruhy jsou konstruovány speciálně pro horolezce tak, aby umožňovaly pohyb a hlavně dobré zvedání rukou. Hrudní popruh, plně elastický, pomáhá držet ramenní popruhy na místě a umožňuje hrudníku a pažím volnost pohybu.

Fast Alpine 40 je opravdu pohodlný, i když je plně naložený. Po odejmutí polstrovaného bederního pásu pro eliminaci hmotnosti, má batoh bederní popruhy s rychlosponou, určené pro zapínání přes lezecký úvazek. Při větší zátěži působí stabilně a při lezení je tak nenápadný, že na něj můžete víceméně zapomenout.

 

  • Materiál

Hlavní tělo batohu je vyrobeno z vysoce odolného, pevného a přesto lehkého materiálu RAPTOR RS, materiálu s trvanlivou voděodolnou úpravou DWR a excelentní odolností proti protrhnutí a oděru. Na spodní straně je to tvrdší látka Raptor UTL pro ochranu proti oděru tam, kde je to nejvíce potřeba.

Díky DWR úpravě není potřeba balit vybavení do dalších ochranných vaků a ani extra pláštěnka na batoh není potřeba. Tu můžete dodatečně použít v případě velmi silného deště, ale upřímně, v tomto počasí byste stejně radši zůstali třeba doma.

batoh fast alpine

 

  • Testujeme

Po našem testování, kvalita šití a stavby batohu se jeví jako vysoce kvalitní. Prošití je precizní, látky jsou odolné a všechny přezky a další součásti jsou odolné vůči opotřebení. Po několika dnech je Fast Alpine 40 stále úplně jako nový.

Možnou výtkou může být jeho hmotnost 1247g, kdy se v terénu počítá každý gram. Avšak vzhledem k jeho sadě funkcí, robustnosti a pohodlí při přenášení výstroje se jeho hmotnost jeví stále jako rozumná a srovnatelná s batohy podobného druhu.

Když mluvíme o vychytávkách, Fast Alpine 40 jich má opravdu hodně, ale rozhodně zůstává stále přehledný.

První věc, která vás upoutá, je hojnost poutek a popruhů pro uchycení materiálu. Jmenujme dále třeba minimalistické technické upevňovací poutka pro cepíny, které umožňují bezpečné přenášení, samostatný gumový upínací systém na cepíny a hole, horní stahovací popruh na přenášení lana a k batohu lze připnout i lyže.

Upevnění výstroje je robustní a prakticky uspořádáné a snadno se provádí i s rukavicemi. Nově: úzké boční otevřené kapsy.  Konečně je zde i vnitřní kapsa na hydrovak anebo dobré místo pro uchování svačiny.

 

Vynikající design, kvalitně provedený, Montane Fast Alpine 40 poskytuje spolehlivou službu v terénu. Odpovídající objem, přednosti a kvalita zpracování potvrzuje správnou volbu.

Určen pro ty, kteří mají rádi funkčnost a úzký vzhled batohu, ať už se jen procházíte anebo překonáváte své hranice.

Cena s DPH: 3 310,00 Kč (kód zboží: PFAL4)

« Zpět