Úvodní stránka » Novinky & akce » 100°C Mission - Jan Francke

23.10.2013 | 100°C Mission - Jan Francke

Obrázek

Český triatlonista, ultratrail maratonec a sportovní univerzál z Jablonce nad Nisou, který miluje pohodu a divokou přírodu.

Honza chystá akci, která kombinuje dvě rozdílné aktivity - chce se účastnit mistrovství světa v x-terra triatlonu na Havaji, kde teploty na slunci dosahují kolem 50°C nad nulou a potom přeletí do Kanady, kde se jako první Čech v historii účastní nejtěžšího a nejnáročnějšího ultra maratonu na světě Montane Yukon Arctic Ultra v teplotách až -50°C. Proto tedy název akce "100°C Mission". Momentálně se již nachází na Havaji, kde se připravuje na start 28. října 2013. Po závodě odlétá do kanadského Squamish, kde zůstane až do ledna a pak se přesune přibližně 1000km na sever na Yukon, kde ho čeká opravdová zkouška v drsném prostředí. Honza má od nás kompletní výbavu oblečení od Montane a jednu úplnou novinku pro příští sezónu - péřový spacák do extrémů značky MONTANE.

Na Montane Yukon Arctic Ultra maratonu je předepsaná povinná výbava, kterou si běžci táhnou za sebou na saních (polkách) a tak každému jde o co nejnižší hmotnost. Honza jde letos poprvé a vybral si na začátek kratší variantu 100 mil, kterou chce celou běžet a dokončit ji do 24 hodin. Proto má jen to nejlehčí (ale zároveň nejteplejší v poměru k váze) oblečení. Pokud se mu podaří závod dokončit , v příštím roce by rád zkusil nejdelší variantu 380 mil.

O jeho úspěších vás budeme průběžně informovat.

   
 
 Více informací o Janu Franckem zde

« Zpět